Erkadın-Der Erzurumlu Girişimci Kadınlar Derneğiüyeol

Menu İlimiz Erzurum
Menu Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi : 1
Dün Gelen : 67
Bugün Gelen : 11
Top. Tekil : 27957
Toplam Ziyaret : 247049
ip Adresiniz : 3.238.121.7
Engelliler ile Sevgi Yürüyüşü
Etkinlik Başlığı: Engelliler ile Sevgi Yürüyüşü

Etkinlik Tarihi: 2014-05-11

Açıklama

Erzurum'da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen programda havuz başında Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlikler, sağanak yağmur altında Zekiye Çomaklı 'nın deyimi ile "sevgi yürüyüşü" ile devam etti.

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla Havuzbaşında ki program son buldu. Ardından Cumhuriyet Caddesinde kısa bir süre 'Sevgi Yürüyüşü' adı altında yürüyüş gerçekleştirildi.


Programa torunları ile katılan Erzurum Girişimci kadınlar ( Erkadın Der ) Başkanı tanınmış yazar Zekiye Çomaklı yürüyüşün ardından dernek binasına geçen Engelliler Derneği Yöneticilerini ziyaret etti ve torunları Ilgaz ve Aras ileTürkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesi kadın Komisyonları Başkanı Melike Ünal'a çiçek vererek haftanın hayırlara vesile olmasını diledi. Çomaklı konuşmasında, "elimden geldiğince her yıl kendileri ile beraber olmaya, yanlarında olduğumuzu hissettirmeye, onların bizim gerçeğimiz olduklarını vurgulamaya çalışıyorum. Engellerini pazardan almayan bu kardeşlerimiz için yapılabilecek her türlü düzenlemeye elimizden gelen şekli ile destek olmaya hazırız. Bu insanlarımızı yalnız bırakmamak bizim manevi sorumluluğumuzdur. İnşallah bu haftalar hayırlara vesile olur." dedi.

Protokolden kimsenin bulunmadığı programda Sosyal Politikalar İl Mdr. Abdullah Yurt ve iki müdür yardımcısı, Gönüllü Anneler Der.Bşk. İnci Azak ve Down Sendromlular ve Zihinsel Engelliler Bşk. Neriman Özbaykal katıldı