Erkadın-Der Erzurumlu Girişimci Kadınlar Derneğiüyeol

Menu İlimiz Erzurum
Menu Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi : 1
Dün Gelen : 67
Bugün Gelen : 11
Top. Tekil : 27957
Toplam Ziyaret : 247045
ip Adresiniz : 3.238.121.7
Öğrencilerle Söyleşi
Etkinlik Başlığı: Öğrencilerle Söyleşi

Etkinlik Tarihi: 2013-06-04

Açıklama

Erzurum 'un renkli ve tanınan simalarından Araştırmacı-Yazar Zekiye Çomaklı, Atatürk üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik danışmalık bölümü 2. sınıf öğrencileri ile "Kültürün kişilik üzerinde etkisi" konulu bir sohbet gerçekleştirdi. 

Hocalarının yerelde kariyer sahibi sevilen simaları davet edip tecrübelerinden faydalandırılan öğrencilere Erzurum kültürünün kişilik üzerinde etkilerini, kendi deneyimlerini, yazarlık serüvenini kendine has üslubu ile aktaran Çomaklı, kendisini örnek almak isteyen kız öğrencilere "benim önümde bir Zekiye Abla yoktu, ikinci Zekiye Ablayı değil ondan bir adım önde kızlarımızı görürsem mutlu olurum" dedi. 

Çomaklı, "Tecrübe eden biri olarak sizlere tavsiyem hangi işi yaparsanız yapın mutlaka en iyisini yapmaya çalışın, başarı işinizi sevmekle gelecektir." şeklinde devam ettiği konuşmasını

"Sevgili öğrenciler, sizlerden özellikle bir konuda söz istiyorum. Gelenek-göreneklerinizi, adet-törelerinizi koruyun, onları kimsenin ziyan etmesine izin vermeyin. Bunlar bizi biz yapan özelliklerdir. Kültür erozyonuna uğrayan milletler millet olma vasfını kaybederler. Siz bizim hayal kahramanlarımız değil gerçek kahramanlarımızsınız. Bu konularda çok dikkatli ve hassas olun. Beni sizlerle buluşturan Birol Alver Hocamıza teşekkür derim" diyerek sürdürdü. 

Üç saate yakın süren sohbetten sonra öğrenciler Zekiye Çomaklı 'yı bırakmadılar, kantinde çay içip, fotoğraflar çekilip sohbete kaldıkları yerden devam ettiler