Erkadın-Der Erzurumlu Girişimci Kadınlar Derneğiüyeol

Menu İlimiz Erzurum
Menu Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi : 1
Dün Gelen : 51
Bugün Gelen : 53
Top. Tekil : 26883
Toplam Ziyaret : 237338
ip Adresiniz : 34.239.151.124
Erzurum Çilek Güzeli Finalde

Erzurum Girişimci kadınlar Derneği yine bir ilke imza attı. Daha önce "Çiftçiler Yarışıyor-Harman Yeri" isimli programı hazırlayan ekip şimdi de "Tarım Güzelleri" adı ile bir program hazırlanıyor. 

Çeşitli il ve ilçelerde yapılan festivallerde ürün ve ürün güzellerinin tanıtımını amaçlayan program tarım ile uğraşan insanlarımızın desteklenmesi, tarımın canlandırılması Valilik, Belediyeler, kaymakamlar, muhtarlıklar, sivil Toplum örgütlerinin çalışmalarını ülke geneline duyurmak için yapılacak olan bu programa Erzurum da güzeli ile katıldı. 

Erzurum Girişimci kadınlar Derneğinin geçtiğimiz yıl SRAP desteği ile verdiği "Çifçi Kadınlara Çilek Üretimi Eğitimi" projesinin ardından düzenlediği "Çilek Kokulu Günler" isimli programında seçtikleri Çilek Güzeli de bu yarışmaya davet edildi. 

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Zekiye Çomaklı 'yı arayıp güzeli davet eden organizatör kurumun Ankara' da düzenlediği ve TRT Anadolu'da canlı sunulan yarışmanın ilk etabında Erzurum Çilek Güzeli Şeyda Timarlı ikinci etaba geçme başarısı gösterdi. 

Finale kalan Çilek güzeli Haziran ayı sonunda yarışmadan yedi gün önce kampa alınarak yarışmaya hazırlanacak. Bu süre zarfında zarafet, yürüyüş, diksiyon, beslenme gibi dersler uzmanlar tarafından verilecek, katalog çekimleri yapılacak. 

Turizm Bakanlığının, Tarım İşletmelerinin, Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Türkiye Ziraatçılar Derneği gibi kurum ve kuruluşların desteği ile yapılacak yarışmada Yarışacak güzeller yöresel kıyafetleri ile ürünlerini sunacak, illerini ve ait oldukları STK yı anlatacaklar. 

Zekiye Çomaklı, "Verdiğimiz Çilek Üretimi eğitimi Aziziye sınırları içerisinde ki Kahramanlar Köyünde olduğu için Belediye Başkanı Sayın Fatih Cengiz de bu konuda destek verecek,  Erzurum'un tanıtımı için ilk defa böyle bir organizasyona katılım olacak. Umarız iyi bir sonuç alırız." dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Menu Diğer Haberler
doğuanadolu paneli

Doğu Anadolu Girişimci Kadın Dernekleri panelde buluştu

kardelenlerim

https://www.gazetepusula.net/2021/02/09/erzurum-girisimci-kadinlar-dernegi-ve-kardelenleri/
 

 Zekiye Çomaklı

Dünya’nın hemen her ülkesinde nüfusun önemli bir kısmın[...]

soframda ki coğrafya

13 yıllık öğretmen olan, 3 yıldan beri Ömer Nasuhi Bilmen Ortaokulunda görev yapan, özellikle kız çocuklarının eğitimi ile ilgili birçok proje yür&[...]

Heykelini Dikecekler

Erzurumlu Kadınlar Milli Mücadelenin Kadın Kahramanlarından hemşehrileri Kara Fatmayı konferanslarla anlatarak köyünde heykelini yapacak. 

Erzurumlu kadınlar, Milli Mücadele'nin kadın kahramanlarından he[...]
Erkadın-Der Elazığ Depremine Yardımda Bulundu

Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından başlayan yardım kampanyasına Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği de katıldı. Dernek yönetimi ve üyelerinin felaketin hemen ardından hareket[...]

Er-Kadın, AB Eğitimlerinde

Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği Derneğinin AB tarafından onaylanan Türkiye de Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetim Kapasitesinin ve Saygınlığının Artırılması Projesi’nin Erzurum da yapıla[...]

Er-Kadın Üyesi İş Yeri Açtı

Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği üyesi Kübra Dalbun eşi Suat Dalbun ile birlikte hayalini kurdukları Hayal Avize isimli iş yerinin açılışını gerçekleştirdiler. İşyerinin açılışı kalabalık bir da[...]

Diyarbakır Annelerine Eskişehirden Destek

Eskişehir’de ve tüm Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri eş zamanlı olarak Diyarbakır annelerine destek vermek için bir araya gelerek ‘Teröre dur’ çağrısında bul[...]

STK Temsilcilerinden Diyarbakır Annelerine Destek

Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Çanakkale, Kütahya, Bilecik ve Yalova'da kadın STK'ler ve STK'lerin kadın temsilcileri tarafından ortak basın açıklamaları düzenlendi.


 Diyarbakır'da[...]