Erkadın-Der Erzurumlu Girişimci Kadınlar Derneği


Girişimci Bayanlardan İşyeri

İl Müdürü İlhan Aydın, Erzurum Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, ESOB Genel Sekreteri Cüneyt Acır, Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı'nın katıldı.

ESOB'un düzenlediği kursun ardından KOSGEB'in yeni işyeri açacaklar için sunduğu hibe desteğinden faydalanan Tuba Öğdük ve Tulin Aksu tarafından düzenlenen işyeri törenle açıldı. 
Açılışa Vali Sebahattin Öztürk'ün eşi Nihan Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'in eşi Ayşenur Küçükler, Vali Yardımcısı Alper TanrıseverPalandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy, Bilim ve Sanayi İl Müdürü İlhan AydınErzurum Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, ESOB Genel Sekreteri Cüneyt Acır, Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı'nın katıldı. 
Açılışta konuşan ESOB Başkanı Fırat, birlik tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna 30 bayan 30 erkek kursiyerin katıldığını ve bunların KOSGEB tarafından hazırlanan 27 bin TL'ye kadar ulaşan hibe desteğinden faydalanmakta olduklarını belirterek, hanımların iş dünyasına katılmalarından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Fırat, bu ay içerisinde Ankara'da yapılacak olan Erzurum Günleri'nde hanımların stant açma konusunda talepleri olduğu takdirde birlik olarak stand ve diğer masraflarını karşılayabileceklerini ifade etti. 
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar da ilçe genelinde bir araştırma yaptırdıklarını ifade ederek, 40 bayanın işyeri sahibi olduğunu belirlediklerini ve bundan memnuniyet duyduklarını kaydetti. Bulutlar, yaptıkları bir çalışma ile ilçede bir hanımlar çarşısı kurmayı planladıklarını vurgulayarak, resmi prosedür için çalıştıklarını bildirdi. Törene katılan yönetici eşleri ve Vali Yardımcısı Alper Tanrısever de hanımları cesaretlerinden dolayı tebrik ederek, işyerlerinin hayırlı olmasını dilediler. 

Kurdelesi Nihan Öztürk ve Ayşenur Küçükler tarafından kesilen işyerinde her türlü ev tekstili ve el yapımı hediyelik eşya bulunuyor. - ERZURUM

 
Kaynak: İHA
 
 

Sosyal Medyada Paylaş

Menu Diğer Haberler
kosgep eğitimleri

ERKADIN´ın kursiyerleri KOSGEP eğitimleri aldı
gaziyi ziyaret

  GAZİYE ANLAMLI ZİYARET ...  

 Aşkale İnkılap ilköğretim okulu idarecisi ve öğrencisi Afrin gazisine koştu ... Bir kaç gün önce Afrinde görevdeyken  EYP patlaması sonucu [...]

Koçak ilköğretim okulu

Erzurum’un Aşkale İlçesi’nde İstasyon Mahallesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan 1[...]

uygulama yanlış

Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı, kadına şiddet konusunda en büy[...]

Kazım Karabekirin Kızı

Kazım Karabekir Paşanın kızları Hayat ve Timsal Hanımlar Erzurumun kurtuluşu sebebi,le Üniversitenin daveti üzerine ilimize geldiler. Timsal Karabekir Babasının anılarından oluşan bir konferans vererek öğrencilerle sö[...]

imza günü

Erzurum/zirve2000